חיפוש עבודה

צעדים חשובים בחיפוש עבודה

שוק העבודה של ימינו רווי בכוח אדם איכותי וממוקצע מסע חיפוש העבודה והרדיפה אחד המשרה המושלמת הופכים להיות מקצוע בפני עצמו. המעבר היומיומי על מודעות הדרושים יכול להיות ארוך ומתיש, עד שמגיעה המשרה המיוחלת.

שכתוב קורות החיים

חוץ ממך, קיימים בחוץ עוד רבים ומוכשרים לא פחות, וכולם כולם מסים למקסם את היכולות והתכונות החיוביות שלהם באותו מסמך מכריע – קורות החיים (הרזומה). רצוי להבין שעל כל משרה נחשקת מתמודדים רבים, לעיתים לא כל קורות החיים נקראים בכלל על ידי מישהו. לכן, רענון קורות החיים שלך מפעם לפעם הוא שלב הכרחי כדי להישאר רלוונטי.

ראשית, עלינו להכניס את עצמנו לנעליו של אותו אדם שעובר על כל קורות החיים. נשאל את עצמנו מה בדיוק הוא מחפש? מה כדאי להדגיש? מה פחות כדאי לציין?

שנית, ננסה להיות קצרים ולעניין. מדוע? כי לבן אדם שעובר על ערימה של קורות חיים אין זמן וכוח לקרוא הרבה פרטים לא חשובים. הוא יעריך תמציתיות במקרה זה.

נסה להשמיט את הפרטים שלא רלוונטיים למקום אליו אתה מתראיין ולהדגיש את הפרטים היותר רלוונטיים. אחרי הכל, זה שהיית בוועדת קישוט בתיכון לא תמיד יעניין את זה שיקרא את קורות החיים שלך.

ניצול הרשת לצורך מציאת עבודה

הרשת מלאה באתרי דרושים. המידע זמין, מעודכן ונגיש לכולם. זהו מקור מידע שאסור לפספס. הרשת מהווה הזדמנות לשליחת מאות קורות חיים ביום, עד שקורות החיים שלך יפלו על השולחן הנכון…

הירשמו לאתרי דרושים, הקפידו להיכנס בצורה יומיומית למנועי החיפוש של המשרות החדשות המוצעות. והכי חשוב – היכנסו לאתרים של חברות שמעניינות אתכם, השיגו את פרטיהם והציעו להם את עצמכם! זו ההזדמנות שלכם להתפתח בכיוונים שונים משחשבתם.

עשה קצת מחקר מקדים

כמו שחברות רבות משקיעות מיליוני דולרים במו"פ, מן הראוי שגם אתה כמתמודד פוטנציאלי על משרות שונות תבצע עבודת הכנה. רצוי להכין את עצמך וללמוד מיהי החברה אליה אתה מתראיין, מיהם מתחריה, מה היא מייצרת, מהו מבנה החברה וכו'. באופן כזה תוכל לתת תשובות ענייניות, מותאמות ואינטליגנטיות יותר.

NETWORKING

זה פשוט אומר את הכל. דברו עם כמה שיותר אנשים, הפיצו את העובדה שאתם מחפשים עבודה. דברו עם אנשים חדשים בחדר כושר, בבריכה, בתור למספרה ובאסיפת הורים. מי יודע,אולי ככה תמצאו את העבודה הבאה שלכם?

מאמרים