טיפים לראיון עבודה

טיפים לראיון עבודה

לעיתים, ראיון החלומות שלך עומד בפתח, ואתה רק מחכה כדי להיגאל מהמרוץ אחר מודעות הדרושים… כל מה שעליך לעשות הוא לשים לב לכמה נקודות עיקריות שיעזרו לך לעבור ראיון עבודה בשלום:

1. התאמן והתכונן כראוי

רצוי לעבור הכנה לראיון עבודה לפני שמתחילים "תקופת חיפושים" אינטנסיבית. וודא שאתה עונה בזריזות ובשטף דיבור קולח על כל השאלות הנפוצות שנשאלות בראיונות עבודה. וודא שעברת על שאלות קשות שעלולות לעלות בראיון עבודה. כדאי ומומלץ להתאמן מול חבר או קרוב משפחה כדי לקבל פידבק וכדי לתרגל את חוסר הנוחות שקיימת בישיבה אל מול אדם אחר. כדאי לחשוב על דוגמאות מעשיות כדי לתאר את היכולות והכישורים שלכם אל מול המראיין. בנוסף, הכן מראש תיקייה מסודרת ומרשימה עם מספר עותקים של קורות החיים שלך, עט ופנקס לרשימת הערות.

2. הגע בזמן

הכוונה היא להגיע כחמש או עשר דקות לפני מועד הראיון. למה? כי תמיד כדאי לקחת זמן עודף, יכול להיות שתתקל בקשיים למצוא את המקום וזוהי שיטה טובה כדי להימנע מאיחורים. בנוסף, הגעה מספר דקות לפני המועד שנקבע מעידה על רצינות ודייקנות.

3. השאר רגוע

בזמן הראיון, נסה להישאר כמה שיותר נינוח ורגוע, גם אתה לא מרגיש כך באמת – נסה לפחות להעמיד פנים שאתה רגוע. שמור על קשה עין עם המראיין ועל שפת גוף נינוחה ולא עצבנית מדי. שים לב שאתה מקשיב לכל השאלה לפני שאתה עונה, לקחת כמה שניות למחשבה זה בהחלט לגיטימי.

4. הראה מה אתה שווה ומה אתה יודע

כשאתה מדבר על הישגיך במשרות הקודמות בהן הועסקת, נסה לקשרן באופן ישיר למה שהחברה מחפשת ולמטרותיו של הארגון אליו אתה מרואיין. נסה להפגין מידע אודות החברה, מה שתמיד ירשים את המראיין שלך.

מאמרים